Koronavirus pokračuje v šíření po celém světě, s více než 45 miliony potvrzených případů ve 190 zemích a přibližně 1,2 milionu úmrtí. Virus v mnoha regionech prudce stoupá a některé země, které měly zjevný úspěch v potlačování počátečních ohnisek, také zaznamenávají opětný nárůst infekcí.

Kde rostou případy a úmrtí?


Případy koronavirů vzrostly za několik posledních měsíců v několika oblastech světa. Evropa v současné době zaznamenává nejprudší nárůst nových případů.
Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že celosvětový počet obětí by mohl zasáhnout dva miliony, než bude účinná vakcína široce používána.
Říká se, že zhruba jeden z deseti lidí na celém světě již mohl být infikován, ale že „drtivá většina světa zůstává ohrožena“.

USA mají nejvyšší počet obětí na světě
USA zaznamenaly asi 230 000 úmrtí na koronavirus – nejvyšší oficiální počet obětí na světě.
Má také nejvyšší počet potvrzených případů, dosud asi devět milionů, a boj s koronavirem se stal ústředním bodem rozhovoru v prezidentské volební kampani.

Počet denních případů se v srpnu zpomalil, ale v poslední době opět roste, což bylo způsobeno zejména obnovenými ohnisky na Středozápadě.
Americký chirurgický generál Jerome Adams informoval, že počet hospitalizací roste, ale úmrtnost od jarního vrcholu pandemie poklesla kvůli lepší péči o pacienty.

Lockdowny se do Evropy vrací, protože případy opět rostou
Případy a hospitalizace nyní v mnoha evropských zemích opět rychle rostou.
Španělsko a Francie se staly prvními západoevropskými zeměmi, které zaznamenaly více než milion případů, a několik dalších zaznamenalo nejvyšší počet nových infekcí od začátku pandemie.

Coronavirus ve světě
Štítky: